8 NIPPI KUIDAS SÄÄSTA RAHA REISIMISEKS

Paljude jaoks on maailmas reisimine, erinevate kultuuride ja rahvastega tutvumine üks põnevamaid asju. Saada uusi kogemusi ja sõpru üle maailma, süüa erinevate rahvaste kööke ja saada osa nende kultuurist. See on imeline ja värskendav. 

On levinud arusaam, et reisimine on kallis ning seda ei saada endale lubada. Arvatakse, et maailmas saavad ringi reisida inimesed kellel on rikkad vanemad, kes on võitnud loteriiga või töötavad väga kõrgete palkadega töökohtadel.  ”Tavalised inimesed ei saa lubada endale rohkem kui ühte soojamaa reisi aastas..”  ära muretse, ma mõtlesin ise kunagi samuti, kuid reisides 3 aasta jooksul iga aasta vähemalt 8 erinevasse riiki, saan öelda, et see ei ole nii!

Jagan teiega praktilisi näpunäiteid, mida järgides on võimalik kulutusi märkimisväärselt vähendada, et endale rohkem reisimist lubada või kasvõi lihtsalt raha millegi muu jaoks koguda.  Kõik nipid on praktilised ja tänu neile olen endale maailma avastamise võimalikuks teinud.  Selleks ei pea olema rikas, peab olema lihtsalt järjepidev ja loov.

KIRJUTA ÜLES ENDA EESMÄRGID JA EELARVE

Reisimine ei ole ainult lust ja lillepidu, eriti kui teed seda enamasti üksinda. Tuleb arvestada, et teele võib tulla takistusi ja valmistu selleks, et rasketes olukordades oled vaid iseenda päästjaks. Tee endale selgeks mis eesmärgiga reisid ja mida reisist soovid. Kui eesmärk on puhata kõik hinnas hotelli puhkusel, siis ei pea eriti muretsema. Pane paika mis on sinu jaoks reisides oluline. 

Minu jaoks on oluline, et ööbimine oleks võimalikult soodne, seetõttu kasutan enamasti elamise leidmiseks Airbnb’ d ja üksi reisides jagan tihti elamist ka teiste reisijatega, nii leian alati uusi toredaid tutvusi ja saan kulutada raha pigem sihtkoha avastamiseks. Samuti eelistan süüa hommikust enamasti kodus ning 1-2 toidukorda väljas. See oleneb muidugi sihtkohast ja ja kui kaua reis kestab.  Juba nende kahe nipiga säästad raha reisil olles ja saad seda kulutada sihtkoha avastamiseks. Kui eesmärk ja eelarve paigas, siis liigume edasi.

HOIA SILM PEAL ENDA KULUTUSTEL

Proovi üks kuu hoida alles kõik tšekid ja arved ning arvuta kuu lõpus kokku kui palju ja mille peale oled raha kulutanud. Tihti avastavad inimesed, et hiiglaslikud summad tulevad väikestest asjadest. Näiteks igapäevased snäkid ja toidukorrad väljas (sellest räägin allpool), alkohol, sigaretid, kohvi ja emotsiooniostud. Hoides silm peal enda raha asjadel oskad teha edaspidi paremaid valikuid ja mõtled rohkem, kas seda on sul päriselt vaja või tegutsed emotsiooni ajel.

OLE MINIMALIST

Tänapäeval on inimestel kombeks endale igasugu ebavajalike asju osta. Alustades riietest, kui palju on sul riideid kapis, aga paljusi tegelikult kannad? paneb mõtlema? Samamoodi nõud, mööbel ja elektroonika.  Alati on vaja midagi suuremat ja uhkemat, mida rohkem on raha, seda rohkem ju peab kulutama.. Müü kõik üleliigne maha ja usu, et kohe hakkab kergem ja rahakotil natuke raskem. Pikemaid reise ette võttes hakkad mõista, kui vähe on tegelikult materiaalsust enda ümber vajame. Oluline on, et kõik põhilised vajadused saaksid täidetud. Õpid eristama, mida päriselt VAJAD ja mida sa TAHAD.

KÜPSETA ENDA SÖÖGID ISE

Kärbi väljas söömise kulusid. Olen aastaid kõik söögikorrad kaasa pakkinud ning sellega võitnud mitmeid sadu eurosid. See ei ole kasulik ainult sinu rahakotile, vaid ka su keha tänab sind. Alusta sellest, et valmistad kaasa lõunasöögi ja vahepalad, juba selle väikese muudatusega säästad nädalas keskmiselt 50 eurot, kuus 200 eurot ja aastat vähemalt 2400 eurot- see on päris suur summa mida saab niivõrd väikese muutusega säästa. 

TÄIENDA END TEADMISTE JA/VÕI OSKUSTEGA, MILLEGA SAAB LISARAHA TEENIDA

Tänapäeva ühiskonnas on hulgaliselt erinevaid võimalusi, et end iseseisvalt arendada. Alustades raamatutest, podcastidest, koolitustest ja youtube veideotest. Mõtle, mis sind huvitaks või mis hobiga sa juba hetkel tegeled ning kuidas saaksid selle abil raha teenida. Kõik miljonärid ja edukad inimesed alustavad nullist, kellegil ei ole sündides erilisi teadmisi. Seega ALUSTA kuskilt ja sa näed, et teadmisi omastedes, praktiseerides ja järjepidev olles hakkad nägema tulemusi. 

Näiteks, kui sind on õnnistatud kunstiandega, õpi fotograafiks, disaineriks, ripsmetehnikuks, küünetehnikuks või pediküürijaks. Hakka pakkuma teenusena kasvõi seinamaalinguid. Täienda end online programmide osas ning hakka pakkuma teenust logode, flaierite või kodulehtede disainerina.

Kui sa oled hea kirjutaja, hakka pakkuma teenust kirjastajana blogijatele ja sisuloojatele või alusta ise blogimisega. Kui oled hea kõnepidaja, alusta podcastiga. Kui sind huvitab kõik spordiga seotud, õpi personaaltreeneriks ja alusta treeningutega. 

Variante on palju ning antud näited ei eelda alustamiseks palju raha. Lihtsalt ALUSTA ja saad teenida tänu sellele lisaraha.

HOIA KOKKU ELAMISKULUDE PEALT

See nõuanne on natuke ekstreemsem ning sobib neile, kes ei ole kaaslasega. Mina kui tuntud sarikolija olen elanud koos sõbrannadega, et hoida kokku majapidamiskulusid. Samuti on alati tore jõuda koju, kui keegi ootab sind.

KASVATA ENDA RAHA INVESTEERIDES

Vii end kurssi erinevate investeerimisvõimalustega. Investeerimine börsile vajab küll suuremaid summasid, kuid ühisrahastusse saab siseneda vaid 10 euroga. Internetis on palju informatsiooni, kuidas alustada investeerimisega ja mida see täpselt endast kujutab. Investeerides raha õigetesse kohtadesse tagad endale pikaajalise tagala. Mina alustasin ühisrahastuses väga väikeste summadega ning nüüd välismaal elades on kindel ja hea tunne,et kuskil on alati tagavara raha, kui seda vajan.

EELISTA TAASKASUTUST, MITTE KALLEID BRÄNDIKAUPU

Mõned aastat tagasi kulutasin ma kohutavalt raha brändirõivastele. Kuid siis taipasin, et need asjad ei tee mind tegelikult õnnelikuks. Kapp on riideid täis, kuid tegelikult midagi kanda ei ole. Seega tegin otsuse, et hakkan ostma kasutatud riideid ning hetkel ma enam ei mäletagi millal ma ostsin igapäeva riided tavalisest poest. Muidugi ei käi see punkt riiete ja jalanõude kohta, mis peavad olema kvaliteetsed, st spordijalanõud, joped, kotid. Tänu sellele otsusele saad anda enda panuse taaskasutusele ja säästa väga palju raha.

Kas oskaksid välja tuua veel kasulike nippe, kuidas säästa raha reisimiseks? Milliseid nippe oled ise kasutanud?

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to Top